Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Jak poprawie wyrównać podłogę?

16 listopada 2019

Wiele osób zastanawia się co zrobić gdy okazuje się, że po zerwaniu starej podłogi z drewna, podłoże betonowe jest nierówne oraz kompletnie nie trzyma poziomu. Nowe pokrycie najczęściej chcemy pokryć panelami czy też płytkami ceramicznymi.

Mamy jednak kłopot z tym, jak wyrównać podłogę?

Na pewno niezbyt dobrym pomysłem jest użycie kleju do płytek jako pewnego rodzaju warstwy wyrównującej nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem na powierzchni większej, a do tego materiał jest bardzo drogi. Eksperci radzą nam, aby użyć specjalnych zapraw, które wyrównują, a przy nierównościach znacznych na powierzchni danej będzie koniecznie wykonanie nowego oraz jednolitego podłoża.

Przy tym należy pamiętać, że cementowe tradycyjne podłogowe podkłady powinny być grubości wynoszącej 2,5 centymetra (w miejscu najcieńszym), jeśli z kolei będą związane z podłożem starym lub też 3,5 centymetra, jeśli są układane na izolującej warstwie, na przykład z folii, papy czy też na podkładzie nieoczyszczonym z lepiku. Do wykonania tych cieńszych warstw wyrównujących, czyli od jednego centymetra, użyć należy specjalnych zapraw do podłogowych podkładów, które są dostępne w postaci mieszanek suchych, które się rozdrabnia z wodą.

Podkłady

Układane są one w ten sam sposób, jak już tradycyjne cementowe jastychy oraz zacierane ręcznie czy też maszynowo. Można jako świetną alternatywę zastosować podkłady, które się same rozlewają, ale przy układaniu ich należy zapewnić sprawne jak i także możliwie szybkie dostarczanie materiału, który nie może w żadnym wypadku zacząć twardnieć przed pokryciem powierzchni. Warto także zeszlifować znacznie większe wypukłości oraz zaszpachlować wstępnie wgłębienie, dzięki czemu się uzyska równomierną bardziej grubość podkładu na jego całej powierzchni.

Jeśli nie mamy pojęcia o tego typu pracach czy też nie czujemy się w ich wykonywaniu komfortowo, to zawsze możemy polegać na fachowcach. Specjalista nie tylko doradzi nam wybór konkretnego materiału, ale także do tego wykona za nas całą robotę. Wówczas gdy zatrudnimy właściwą firmę, to możemy liczyć na fachowo wykonaną pracę, która wykonana jest nie tylko dokładnie, ale także szybko. Oczywiście przed zatrudnieniem konkretnej firmy powinniśmy ją sprawdzić, aby rzeczywiście uzyskany efekt nas satysfakcjonował. Możemy tego dokonać po analizie opinii, które znajdziemy w sieci. Gdy wybierzemy dobrą firmę, to możemy liczyć, że efekt będzie nas w pełni satysfakcjonował. Uzyskamy w efekcie podłogę naprawdę wyrównaną, która trzyma pion. Będziemy zadowoleni.

Redakcja programcp.org.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie budownictwo, ekologia, finanse i biznes spotykają się, by dostarczyć Ci kompleksowej wiedzy i inspiracji związanej z rozwojem zrównoważonej przyszłości! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o innowacyjnych projektach budowlanych, praktyczne porady ekologiczne oraz analizy finansowe tworzą bazę wiedzy dla wszystkich zainteresowanych budownictwem i biznesem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pościel welwetowa
Elastyczne odbojnice przemysłowe
ochronniki słuchu

Jesteś zainteresowany reklamą?

ochronniki słuchu