Finansowanie faktur w PragmaGO – 5 faktów o tej usłudze

Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega finansowanie faktur w PragmaGO? Chcesz wiedzieć, czy to usługa dla Ciebie? Szukasz korzyści dla swojego przedsiębiorstwa? Oto 5 najważniejszych faktów o tym rozwiązaniu. Dzięki nim dowiesz się, dlaczego i kiedy warto z niego skorzystać!

1. Dzięki finansowaniu faktur zadbasz o płynność finansową 

Finansowanie faktur to usługa, która działa podobnie do faktoringu. Jest jednak skierowana do tych przedsiębiorców, którzy potrzebują szybszego spłacenia faktur jedynie od czasu do czasu. To rozwiązanie dla Ciebie, jeśli chcesz jednorazowo uzyskać środki od firmy faktoringowej, zamiast czekać, aż kontrahent spłaci fakturę. Kiedy może być taka potrzeba? Firmy korzystają z finansowania faktur zwykle w sytuacji, gdy:

  • na horyzoncie pojawia się duże zlecenie, ale aktualnie nie ma wystarczająco dużej gotówki, żeby zainwestować,
  • z jakiegoś powodu chwilowo brakuje środków, żeby opłacić stałe zobowiązania,
  • od czasu do czasu wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności (np. żeby zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku), ale nie chcą, by pieniądze przez 30-90 dni były zamrożone.

Dzięki finansowaniu faktur zadbasz o płynność finansową, osiągniesz założone cele biznesowe i unikniesz zatorów płatniczych.

2. Finansowanie faktur nie wymaga formalności – nawet papierowej umowy

Aby skorzystać z finansowania faktur, wystarczy złożyć szybki wniosek online. Podajesz w nim podstawowe dane, dołączasz fakturę i weryfikujesz swoją tożsamość. Wypełnienie wniosku zajmuje kilka chwil, dzięki czemu nie tracisz czasu na zbędne formalności. Aby sfinansować fakturę, nie trzeba nawet podpisywać papierowej umowy! Warunki otrzymujesz mailem, a w przypadku finansowania do 50 000 zł, akceptujesz je SMS-em.

3. Pieniądze otrzymasz na swoje konto nawet w 2 godziny

Finansowanie faktur w PragmaGO to usługa, dzięki której błyskawicznie uzyskasz środki. Weryfikacja po złożeniu wniosku jest naprawdę ekspresowa. Gdy kontrahent zaakceptuje fakturę, przelew otrzymasz w 2 godziny. Dzięki temu masz dostęp do pieniędzy od razu – możesz swobodnie nimi dysponować w taki sposób, żeby zadbać o swój biznes. 

4. Finansowanie faktur jest niemal dla każdej firmy

Finansowanie faktur w PragmaGO jest dostępne niemal dla wszystkich przedsiębiorców. Wystarczy, że Twoja firma jest zarejestrowana. Nie ma znaczenia, jak długo istniejesz na rynku, czy zatrudniasz jakichkolwiek pracowników i w jakiej branży działasz. Oferta jest skierowana do firm z sektora MŚP oraz mikroprzedsiębiorców. Dzięki temu bardzo chętnie korzystają z niej też startupy, które szukają alternatywy dla usług bankowych.

5. Limit finansowania faktur to 250 tys. złotych

Standardowy limit finansowania wynosi 250 tys. złotych. Aby dopasować się do Ciebie i zmiennych warunków na rynku, masz jednak opcję indywidualnego ustalenia kwoty finansowania. Dodatkowo po przyznaniu finansowania uzyskasz dostęp do Strefy klienta, w której możesz dokładać kolejne faktury – w ramach przyznanego limitu. 

Redakcja programcp.org.pl