Ochrona powietrza w firmie

W dzisiejszych czasach powietrze wokół nas nie jest najwyższej jakości. W dużych miastach głównym powodem są zanieczyszczenia pochodzące z domów w wyniku palenia złymi materiałami oraz fabryki, które produkują wiele spalin. Wszystko to wpływa również na powietrze w naszej firmie. Oczywiście zanieczyszczenia związane z dwutlenkiem węgla to nie wszystko. W niektórych firmach powietrze potrafi być zanieczyszczone również z innych powodów. Głównymi z nich są różnego rodzaju alergeny oraz pyłki. Obecnie coraz rzadziej, ale jednak wciąż spotykany jest problem związany z paleniem papierosów. Oprócz tego częstym problemem jest wilgoć w pomieszczeniach, co w następstwie prowadzi do rozwoju grzybów oraz bakterii.

Odpowiednia temperatura

Oprócz samego wietrzenia powinniśmy również poważnie podejść do tematu utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności. Optymalna temperatura powietrza dla pomieszczeń to około 21 stopni Celsjusza. Utrzymywanie odpowiedniej temperatury możemy zautomatyzować poprzez zastosowanie czujników temperatury, regulatorów pokojowych oraz termostatu dla grzejnika.

Ochrona powietrza w firmie może zostać zapewniona przede wszystkim poprzez odpowiednią wentylację pomieszczeń. Jeżeli nie mamy możliwości regularnego wietrzenia, to warto zapewnić chociaż uszczelnienie okien.
Dodatkowo na rynku obecnie znajdują się nowoczesne urządzenia do oczyszczanie powietrza w firmie. Dodatkowo taki sprzęt z reguły wyposażony jest w wyświetlacz LCD i może na bieżąco nam raportować o poziomie zanieczyszczeń w naszym pomieszczeniu.

Jeżeli myślicie o ochronie powietrza to warto wspomnieć o roślinach. Nieliczni zdają sobie sprawę z tego, że rośliny doniczkowe pełnią rolę nie tylko pięknej ozdoby. Mają również zdolności filtrowania powietrza. Powstała nawet lista najbardziej skutecznych roślin, którą w łatwy sposób możecie wyszukać w internecie.

Powietrze wokół nas

Myśląc o ochronie powietrza w firmie na uwadze powinniśmy mieć również powietrze wokół nas. Jeżeli zadbamy o powietrza występujące poza firmą, przełoży to się również na powietrze w firmie.
Ciekawostką jest, że w niektórych krajach utrzymywanie i zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza jest regulowane ustawowo. Tak jest np. w Hiszpanii, w które wprowadzono odpowiednie zapisy dotyczące palenia papierosów w firmie.

Warto pamiętać, że przede wszystkim powinniśmy zapewnić odpowiednią wentylację, a więc stale dostarczać świeże powietrze. W ten sposób będziemy pewni, że zanieczyszczone powietrze będzie na bieżąco usuwane. Dzięki temu ochrona powietrza w firmie może być zapewniona.

Redakcja programcp.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *