Jak to jest zrobione?

Sufity podwieszane? Ok, ale czy do wszystkich mieszkań to pasuje?No właśnie i nad tym dzisiaj będziemy się zastanawiać oraz dowiemy się jak sufit podwieszany krok po kroku można wykonać.

Sufity podwieszane w domu

Jak się zagłębimy w temacie sufity podwieszane wykonuje się gdy widać nierówności na suficie, a nie chce nam się tego wyrównywać, no często jest z tym dużo roboty lub gdy chcemy mieć oświetlenia typowo nowoczesne tzw halogeny poodsufitowe. No właśnie gdy mamy zamiar całe mieszkanie wykonać w stylu nowoczesnym taki rodzaj sufitu jest najbardziej znanych wykonań.
Gdy już mamy pełen zarys tego jak chcemy, aby mieszkanie wyglądało i będzie to styl nowoczesny możemy wykonać ten właśnie sufit, by wszystko było spójne ze sobą. Do takiego wykonania najlepiej zatrudnić specjalistę. Nie każdy przecież posiada sprzęt do wykonania takich rzeczy.
Pierwszy krok to czy jest nam on potrzebny, załóżmy, że tak więc idziemy dalej. Drugi rodzaj wykonania tutaj mamy warianty pokrycia, albo z płyt gipsowo-kartonowych lub kasetonowy. Następny krok to sam montaż sufitu podwieszanego. Dobór sposobu mocowania jest bardzo ważny. Następnie mamy montaż rusztu to jest tzw szkielet, który będziemy wypełniać wcześniej wybranych wariantów pokrycia. Później wstawiamy kasetony wcześniej zamocowanym stelażu. Po wykonaniu tych prac bierzemy się za zakrycie przyłączonych ze sobą płyt. Wykonujemy to za pomocą szpachli. Musimy pamiętać, aby po wyschnięciu jej w celu wygładzenia powierzchni należy przeszlifować ją ręcznie siatką szlifierską. Ostateczną czynnością w zakresie przygotowania płyt GK do gruntowania będzie dokładne odkurzenie ich powierzchni. Później nakładamy grunt według instrukcji, a po wyschnięciu malujemy sufit na wybrany wcześniej kolor. Pamiętajmy, aby w niskich pomieszczeniach był to kolor biały, aby optycznie powiększał nam pomieszczenie, gdy jednak mamy nawet po wykonaniu podwieszanego sufitu wysokie pomieszczenie każdy inny kolor będzie wyglądał dobrze. Oczywiście, aby pasował do malowanego miejsca.

Do wysokich pomieszczeń

Na sufitowe szaleństwa mogą pozwolić sobie właściciele wysokich mieszkań. Wtedy zdecydowane barwy są wręcz wskazane, jeśli pomalujesz sufit np. w odcieniu granatu. Inne kolory, które dobrze zaprezentują się ponad głową to np. zgaszony fiolet, brudny róż czy butelkowa zieleń. Pamiętajmy, że pomarańcz czy czerwień. Takie barwy w nawet bardzo wysokich pomieszczeniach mogą męczyć i mocno zaburzać ich proporcje. Może wybierz turkus! Zestawiony z bielą prezentuje się modnie i stylowo. Czy musisz malować sufit na jednolity kolor? Skądże! Odważni mogą pokusić się np. o śmiałe pasy.
To chyba nie jest nic trudnego? I warto pokombinować w swoim mieszkaniu, aby czuć się w nim dobrze.

Redakcja programcp.org.pl