Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Elektryczne grzejniki hybrydowe – za co je pokochaliśmy?

21 grudnia 2022 Elektryczne grzejniki hybrydowe

Wśród nowoczesnych systemów grzewczych ważne miejsce zajmują elektryczne grzejniki hybrydowe. Przekonujemy się bowiem, że dzięki nim można zaoszczędzić, uzyskać komfort termiczny, a także dopasować sposób ogrzewania do funkcjonalności pomieszczeń. Za co jeszcze pokochaliśmy grzejnikowe hybrydy?

Dwa moduły grzewcze

W elektrycznych grzejnikach hybrydowych, które można znaleźć na stronie https://econovli.pl/, znajdują się dwa moduły grzewcze. Jeden z nich działa na zasadzie ogrzewania konwekcyjnego, drugi zaś wykorzystuje promieniowanie podczerwone – charakterystyczne dla promienników podczerwieni. 

Taka kombinacja sprawia, że grzejnik wykorzystuje minimum energii elektrycznej do uzyskania określonej temperatury, a gdy zadany przez użytkownika poziom zostanie osiągnięty, pobór prądu się kończy. Za rozprowadzenie ciepła przez długi czas odpowiada wspomniany moduł znany z promienników podczerwieni. 

Funkcjonalność, która wpływa na oszczędności

Nowoczesne elektryczne grzejniki hybrydowe są nie tylko intuicyjne w obsłudze. Oferują sporo funkcjonalności, dzięki którym sezon grzewczy nie musi oznaczać horrendalnych rachunków za prąd. 

Przede wszystkim domownicy mogą bardzo precyzyjnie określić, jaka temperatura ma panować w danym wnętrzu. Nie ma zatem mowy o braku komfortu termicznego, ale i nie trzeba się martwić o zbędne przegrzewanie pomieszczeń. 

Oferowane modele posiadają dodatkowe funkcje – czujniki, które wykrywają otwarte okno, a także nieobecność w danym pomieszczeniu domowników. Jak to działa? Gdy zostanie otwarte okno, grzejnik automatycznie zmniejsza temperaturę i przestaje dogrzewać wnętrze. Temperatura spada jednak do takiego poziomu, by po zamknięciu okna szybko podnieść się do właściwej. 

Na podobnej zasadzie działa czujnik, który wykrywa, że przez dłuższy czas z pokoju nikt nie korzysta. Dochodzi do obniżenia temperatury, ale bez ryzyka wychłodzenia wnętrza. Po powrocie użytkownika temperatura wraca do zadanego przez domownika poziomu. 

Prosta obsługa dla każdego

Obsługa nowoczesnych grzejników jest niezwykle prosta. Można liczyć na dostępność czytelnych wyświetlaczy, które pokazują najważniejsze informacje, nie tylko dotyczące aktualnie panującej we wnętrzu temperatury. Z obsługą są w stanie poradzić sobie nawet starsze osoby, dla których prostota jest bardzo ważnym elementem. 

Estetyka

Na koniec warto wspomnieć o estetyce nowoczesnych grzejników hybrydowych. Są to urządzenia wręcz eleganckie, które wpisują się w dowolną aranżację wnętrz. Do tego bezproblemowe w utrzymaniu w czystości, co dla domowników także ma spore znaczenie. 

Mamy już za sobą kilkanaście tygodni sezonu grzewczego. Jest to jednak dobry czas, by pomyśleć o tym, na jakie systemy grzewcze postawić w przyszłym roku. Przemyśleć instalację elektrycznych grzejników hybrydowych, które przynoszą nie tylko oszczędności na rachunkach za prąd, ale i gwarantują maksymalny komfort termiczny, a także wygodę użytkowania. Już nie musimy bać się ogrzewania na prąd!

Redakcja programcp.org.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie budownictwo, ekologia, finanse i biznes spotykają się, by dostarczyć Ci kompleksowej wiedzy i inspiracji związanej z rozwojem zrównoważonej przyszłości! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o innowacyjnych projektach budowlanych, praktyczne porady ekologiczne oraz analizy finansowe tworzą bazę wiedzy dla wszystkich zainteresowanych budownictwem i biznesem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pościel welwetowa
Elastyczne odbojnice przemysłowe
ochronniki słuchu

Jesteś zainteresowany reklamą?

ochronniki słuchu