Stoły i krzesła do ogrodu – jak dobierać?

Stół i krzesła to w ogrodzie najważniejsze meble. Bez nich nie obejdzie się odpoczynek o dowolnej porze roku, spotkanie z rodziną czy znajomymi. Nie da się również ukryć, że meble te odpowiadają za efekt estetyczny, więc chcemy, by wpisywały się w aranżację przydomowej przestrzeni. Jak zatem dobierać stoły i krzesła do ogrodu? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę.

Materiał, z jakiego wykonane są meble

Na pewno należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są stoły i krzesła do ogrodu, ale i pozostałe meble ogrodowe. Od tego bowiem zależy ich trwałość, wygoda użytkowania oraz niezmienna estetyka. Do wyboru są produkty bazujące na tworzywach naturalnych lub sztucznych. Które lepiej wybrać?

Zarówno materiały naturalne, jak i sztuczne mają zalety i wady. Warto zatem porównać ich plusy i minusy, aby dokonać satysfakcjonującego wyboru. 

Wśród zalet mebli z tworzyw naturalnych wymienia się wyjątkową estetykę, a także wygodę użytkowania. Są one również ekologiczne, więc doskonale wpisują się zarówno w trendy obowiązujące od kilku sezonów, jak i w potrzeby środowiska naturalnego. Z minusów nierzadko wymienia się niższą trwałość niż w przypadku produktów z tworzyw sztucznych, ponadto bardziej wymagającą pielęgnację czy konieczność przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych i naprawczych. 

Z kolei meble bazujące na tworzywach sztucznych są niezwykle trwałe, radzą sobie z warunkami atmosferycznymi, dlatego mogą być użytkowane nie tylko w sezonie letnim. Pod względem estetyki cechują się oryginalnymi formami, kolorami czy detalami. Są również lekkie, łatwe w transporcie i nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji. Czasami jednak daleko im do estetyki, którą prezentują surowce naturalne, ponadto trudno mówić o ekologii. 

Zestaw dopasowany do potrzeb użytkowników

Zdecydowaliśmy już, na jaki materiał chcemy postawić. Co dalej? Musimy mieć na uwadze, ile osób najczęściej będzie korzystać z zestawu składającego się ze stołu i krzeseł. Chodzi o to, aby dopasować go właśnie do liczby osób, bo parze korzystającej na co dzień z ogrodu nie jest potrzebny obszerny stół na kilkanaście osób. Różnorodne zestawy mebli ogrodowych można znaleźć na stronie https://bazkar.pl/zestawy-ogrodowe-stol-i-krzesla-71

Wygoda użytkowania

Nie można zapominać o wygodzie użytkowania. Tę zaś determinują czynniki, takie jak kształt, rozmiary mebli ogrodowych, a także wspomniane już materiały, z których są one wykonane. Komfort to jednak ponownie kwestia indywidualna. 

Na pewno wygodę użytkowania jesteśmy w stanie podnieść poprzez dokupienie miękkich poduszek przeznaczonych do stosowania wraz z meblami ogrodowymi. Do tego ich kolory czy wzory potrafią uatrakcyjnić nawet najprostszy zestaw mebli ogrodowych. 

Choć tuż przed świętami nasze myśli krążą wokół ostatnich przygotowań, prezentów i spotkań z bliskimi, warto znaleźć wolną chwilę, by rozejrzeć się w ofercie mebli ogrodowych, które w przydomowej przestrzeni zagoszczą już w przyszłym roku. Czas wyprzedaży wciąż trwa!

Redakcja programcp.org.pl