Lampy podłogowe z pałąkiem, oświetlenie bezprzewodowe i wiele innych… – trendy oświetleniowe na 2023 rok!

Znamy już trendy oświetleniowe na przyszły rok, a to oznacza, że mamy świetną okazję, by przyszłoroczne propozycje wprowadzić do domowych wnętrz już teraz! Jedno jest pewne – będzie w czym wybierać. Szykuje się paleta soczystych kolorów, nietypowe zestawienia, znane kompozycje, ale w mniej znanym wydaniu. Na co warto postawić już teraz?

Lampy podłogowe z pałąkiem – subtelne wnętrza

Lampy podłogowe od dłuższego czasu goszczą w naszych domowych wnętrzach. Znajdujemy dla nich miejsce w sypialniach, salonach, hallach, ale nie tylko. Ta konstrukcja cechuje się dużą funkcjonalnością, poza tym dekoracyjnością. W sezonie 2023 te same lampy podłogowe zyskają na znaczeniu, bo zajmują ważne miejsce w oświetleniowych trendach. 

Zamiast jednak stawiać na jakiekolwiek formy, wybierzemy lampy podłogowe z subtelnie wygiętymi pałąkami. Takie propozycje można znaleźć w sklepie https://azzardo.com.pl/. To oświetlenie, które sprawdzi się w przestronnych salonach, ale i sypialniach. Będzie pasować zarówno do vintagowych klimatów, jak i tych zdecydowanie bardziej nowoczesnych. Gładkie, subtelne linie i delikatność, którą takie lampy podłogowe wniosą do wnętrz, będą ciekawie kontrastować z dynamicznymi liniami i ostrymi krawędziami. 

Bez widocznych kabli – oświetlenie bezprzewodowe

Niezaprzeczalnie w przyszłym roku prym będą wiodły lampy bezprzewodowe. Nie lubimy bowiem widoku nieestetycznych kabli, których nie da się w 100% ukryć, stawiając na konstrukcje wymagające podłączenia do źródła energii elektrycznej. Z tego względu rynek i trendy podpowiadają nam jakże praktyczne i wyjątkowo estetyczne rozwiązanie, czyli właśnie oświetlenie bezprzewodowe. 

Znajdziemy w tej kategorii między innymi lampki stołowe, nocne, typowo dekoracyjne, ale i te, które będą spełniały najważniejsze dla domowników funkcje. Polubimy je za minimalizm, ozdobę każdego wnętrza, choć dość subtelną, niekoniecznie rzucającą się w oczy. 

Klosze w kolorze dominującym na ścianach

Do tej pory stawialiśmy na kontrasty we wnętrzach. Bardzo jasne i klasyczne wnętrze oświetlaliśmy lampami w żywych barwach, kontrastowych, aby zachować równowagę, a do tego wyróżnić to, co uznawaliśmy za najciekawsze. W sezonie 2023 rok postawimy na zupełnie inny trend!

Będziemy szukać lamp, których klosze będą w tym samym kolorze, co barwy dominujące na ścianach. Stworzymy aranżacje monochromatyczne, niemalże jednokolorowe. Zabawimy się odcieniami, kształtami i rozmiarami, ale nie będzie tu już wyrazistego, kontrastowego tła. 

Rozmiary XXL – oświetlenie bez ograniczeń

Jeszcze jeden ciekawy trend na przyszły rok to lampy, które będą zaskakiwały rozmiarami. A im większe, tym lepsze! Potężne klosze, ogromne oprawy nawet skromnych żarówek – to może się udać! Będzie zachwycająco, oryginalnie, odważnie, ale efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania. Aby mieć pewność, że taki wystrój się uda, skorzystajmy z dodatkowych wskazówek na temat aranżowania wnętrz, które znajdziemy na stronie http://piekny-dom.com.pl/

Redakcja programcp.org.pl