Oświetlenie do wnętrz w stylu glamour – nie tylko bogato zdobione żyrandole

Oświetlenie w stylu glamour to przede wszystkim kryształki, szkło oraz brokat. Blask i błysk, które mogą sprawiać wrażenie przepychu, ale zaplanowanego, tworzonego z pełną świadomością. W pomieszczeniach urządzanych w stylu glamour znajdujemy zatem nierzadko obszerne, kryształowe żyrandole. Nie jest to jednak jedyna propozycja. Na jakie jeszcze lampy możemy postawić urządzając domowe przestrzenie w tym stylu?

Glamour, które prezentuje złote i srebrne odcienie

We wnętrzach glamour możemy kryształy zamienić na złote i srebrne odcienie. Wybierzemy zatem lampy z kloszami, które mienią się w jednej z tych barw. Odcienie te wyglądają na jeszcze bardziej luksusowe, jeśli łączone są ze szkłem. Takie propozycje można znaleźć w sklepie https://lampy.it/

Złoto i/lub srebro może dominować w konstrukcji oświetleniowej lub być tylko dodatkiem, akcentem, dzięki któremu lampa zyskuje na wyjątkowości i nie brakuje jej odrobiny blasku, tak ważnego w stylistyce glamour. Do tego warto dołożyć przemyślane kształty oświetlenia, subtelne linie, które dodatkowo podkreślają tę cudowną estetykę. 

Proste, minimalistyczne, ale z błyskiem!

Jeśli przepych nie jest tym, czego szukamy w glamour, wcale nie musimy na niego stawiać. Zamiast tego poszukamy oświetlenia prostego, minimalistycznego. Postawimy na geometryczne formy, delikatne detale, na maksymalną precyzję wykonania oraz najwyższej jakości materiały. Metal w połączeniu ze szkłem lub nietypowa forma lampy. Takie kompozycje glamour również bardzo lubi. 

Równie dobrze oświetlenie może być i minimalistyczne, i bardzo subtelnie błyszczące. Do tego ozdobna żarówka, która zwraca na siebie uwagę. Takich propozycji nie powstydzi się nawet luksusowa, elegancka i wyrafinowana aranżacja!

Lampy industrialne we wnętrzach glamour?

Wiele mówi się o lampach w stylu industrialnym. Są niezwykle charakterystyczne, a zarazem uniwersalne i można je dopasować do wielu wystrojów. Jeśli chcemy znaleźć dla nich miejsce w pomieszczeniach, w których glamour jest mocno zaakcentowane, nic nie stoi temu na przeszkodzie!

Wśród oświetlenia industrialnego znajdujemy złote i srebrne odcienie, ponadto miedziane, które dodają tego metaforycznego czegoś, co przyciąga wzrok domowników i gości. Do tego trochę błyskotek, szkła, które w efektowny sposób odbija światło – zarówno naturalne, jak i sztuczne. Jak wiele możliwości oferuje oświetlenie industrialne można przeczytać na stronie http://kreatordom.com.pl/.

Równowaga i harmonia

Niezależnie od proponowanych konstrukcji oświetlenia, które ma zagościć we wnętrzach glamour, pamiętajmy o finalnym efekcie, na jakim nam najbardziej zależy. Nie zapominajmy również o tym, by zachować umiar i równowagę pod względem wystroju. 

Glamour to bardzo mocne akcenty, często przepych, który jest na granicy kiczu. Jeśli nie chcemy być po tej drugiej stronie, starannie dobierajmy lampy zwracając uwagę na ich formy, kształty, detale, materiały, a także jakość wykonania. 

Redakcja programcp.org.pl