Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Pościel welwetowa a hotelowa – różnice

10 kwietnia 2024 Pościel welwetowa


Komfort snu i rannego wypoczynku zależy w dużym stopniu od posiadanego łóżka materaca i bielizny pościelowej – poszewek na poduszki, kołdrę oraz prześcieradła. Jakie są różnice między pościelą welwetową spotykaną w wielu polskich domach, a pościelą hotelową? 

Odmienna gramatura, kolor i wzornictwo pościeli welwetowej

Pościel welwetowa najczęściej ma gramaturę 210g/m2, jest miła w dotyku, użytkownik może wyczuć pod palcami charakterystyczny przyjemny dla skóry meszek. W branży hotelarskiej standardem jest konfekcja pościelowa o gramaturze 155-160 gr/m2, która również jest przyjemna w dotyku, ale też bardzo gładka, można by rzec “śliska” w dotyku. Pościel welwetową spotykaną w prywatnych sypialniach odróżnia też wzornictwo. Tego typu bielizna pościelowa często jest bardzo kolorowa, posiada kwiatowe lub grafitowe desenie. Natomiast pościel dedykowana do hoteli najczęściej jest bez wyraźnych wzorów i utrzymana w jasnych kolorach takich jak:

  • biały,

  • kremowy,

  • beżowy,

  • piaskowy,

  • ecru,

  • jasnoszary.

Śpiąc w jasnej pościeli, każdy gość hotelowy ma pewność, że wypoczywa w optymalnych warunkach. Neutralność i uniwersalność jasnych barw sprawia, że bielizna pościelowa świetnie współgra z pomieszczeniami hotelowymi utrzymanymi w różnym stylu. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie. 

Materiał wykonania pościeli hotelowej a domowej

Jeżeli chodzi o rodzaj materiału, w przypadku pościel do użytku komercyjnego zwykle jest to wysokogatunkowa bawełna poddawana procesom merceryzowania oraz czesania. Pościel hotelowa świetnie przepuszcza powietrze, nie kurczy się i nie rwie nawet przy intensywnej eksploatacji. W obiektach o wyższym standardzie można spotkać też luksusową konfekcję z modalu i bawełniano-jedwabną, która jest niezwykle estetyczna. Pościel welwetowa domowa też często uszyta jest z bawełny lub włókien bawełniano-poliestrowych. Wiele kompletów wykonanych jest również w 100% z poliestru, dzięki któremu pościel nie gniecie się i ma subtelny połysk. Warto podkreślić, że pościel welwetowa w przeciwieństwie do pościeli hotelowej, wymaga delikatnej pielęgnacji, gdyż nie jest przeznaczona do użytku przemysłowego, a domowego. Dobra gatunkowo pościel welwetowa dostępna jest tutaj: https://sklep.kz.com.pl/category/posciel-posciel-welwetowa 

Wytrzymałość pościeli welwetowej (domowej) i hotelowej

Każdy właściciel obiektu hotelowego dokłada wszelkich starań, aby oferowane gościom tekstylia były jak estetyczne, odporne na zniszczenia oraz wysokie temperatury. W razie konieczności pościel hotelową można prać nawet w 90 stopniach Celsjusza, wywabiać środkami chemicznymi i maglować. Pościel hotelowa dobrze znosi czyszczenie silnymi preparatami i konserwację, czego nie przetrwałaby pościel welwetowa do użytku domowego. Komplety pościeli z welwetu wymaga delikatnej pielęgnacji.

Rodzaje zapięcia pościeli welwetowej (domowej) i hotelowej

Pościel do hotelu najczęściej jest zamykana na zakładkę i kopertę. Dzięki temu obsługa obiektu może ją szybko ściągnąć, nałożyć na kołdrę i poduszki. Tego typu wykończenie ułatwia też prasowanie. Pracownik pralni nie musi uważać na guziki, zatrzaski, zamki. Brak tego typu elementów łączących powoduje, że trudno uszkodzić poszwy i poszewki (eliminuje to ewentualne koszty naprawy pościeli). Natomiast poszwy domowe w pościeli welwetowej zwykle zapinane są na suwak kryty lub niekiedy guziki tradycyjne. 

Podsumowując, zarówno pościel welwetowa, jak i hotelowa ma swoje plusy i minusy. Ważne, aby kupić komplet w zaufanym sklepie, który ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży wysokiej jakości pościeli do domów, jak i różnych obiektów noclegowych.

Materiał zewnętrzny

Redakcja programcp.org.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie budownictwo, ekologia, finanse i biznes spotykają się, by dostarczyć Ci kompleksowej wiedzy i inspiracji związanej z rozwojem zrównoważonej przyszłości! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o innowacyjnych projektach budowlanych, praktyczne porady ekologiczne oraz analizy finansowe tworzą bazę wiedzy dla wszystkich zainteresowanych budownictwem i biznesem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pościel welwetowa
Elastyczne odbojnice przemysłowe
ochronniki słuchu

Jesteś zainteresowany reklamą?

ochronniki słuchu